Zabezpečení počítače

Pokud chcete mít Váš počítač připojený k Internetu bezpečnější, doporučujeme následující kroky.

1. Aktualizace operačního systému
Pravidelně aktualizujte váš operační systém. Pokud máte operační systém Windows, aktualizace naleznete na těchto stránkách:


2. Ochrana proti virům

Nainstalujte si antivirový program. Mnoho z antivirových programů je pro domácí využití zdarma. Antivirové programy je důležité pravidelně aktualizovat (většina z nich nabízí při instalaci nastavení automatické aktualizace z Internetu). Antivirové programy můžete získat například na adresách:


3. Ochrana proti útokům

Pro zabezpečení proti útokům z Internetu a ochraně vašich dat před zneužitím zapněte firewall na svém ADSL modemu nebo routeru (pokud jej obsahuje), nebo si nainstalujte softwarový firewall. Základní firewall obsahují i Windows XP (Ovládací panely/Brána firewall systému windows). Firewally zdarma pro domácí použití naleznete například na adresách:


4. Ochrana proti spyware

Spyware jsou programy, které od vás shromažďují osobní informace, bez toho, abyste to věděli či odsouhlasili. Často také zobrazují reklamy (adware). Tyto programy se stáhnou z Internetu například odsouhlasením napohled „nezávadné“ hlášky a poté zatěžují Váš počítač i internetové připojení. Software pro jejich odstranění zdarma najdete například zde:

Zákaznická podpora

606 709 430

Dotazy
Objednávky

725 815 030

Poruchy
Hotline 24/7